Nasza firma wykorzystuje wyłącznie produkty najlepszej jakości. Do wykonania powłok malarskich stosujemy Impregnaty Drewnochron Extra.


Aby elementy drewniane mogły wytrzymać próbę czasu i niekorzystne warunki należy je odpowiednio zaimpregnować. Do tego celu stosuje się specjalne preparaty zawierające substancje biobójcze, które niszczą pleśnie, grzyby, owady żerujące w drewnie. Środek gruntujący należy zawsze użyć w przypadku surowego drewna. W ten sposób zabezpieczymy drewno przed zniszczeniem a także grunt wyrówna nam podłoże, zmniejszy jego chłonność przed nałożeniem kolejnej już dekorującej warstwy czy to impregnatu barwnego. Zawsze przed impregnacją czy malowaniem należy usunąć kurz i żywicę.


Impregnat zawsze nakładamy pędzlem, wykonując ruchy zgodne z kierunkiem słojów. Umożliwia to dokładniejsze wtarcie wyrobu lakierowego w pory i nierówności podłoża oraz dokładniejsze pomalowanie konstrukcji ażurowych i profilowanych. Należy pamiętać, że większość powierzchni drewnianych jest niejednorodna i w przekroju poprzecznym wykazują znaczną ilość mikrowierzchołków i mikrowgłębień. Jeśli farbę nakłada się natryskowo, należy liczyć się z tym, że w wypadku skomplikowanego ukształtowania powierzchni cząstki wyrobu lakierowego nie będą w stanie dotrzeć do większych nierówności podłoża, wcięć, krawędzi. Z drugiej strony wiadomo, że właśnie w takich miejscach ze względu na gromadzenie się wilgoci, elektrolitów i innych drobnych zanieczyszczeń występuje spotęgowane działanie czynników korozyjnych degradujących powierzchnie.


W procesie malowania elementów drewnianych pierwsza warstwa wykonana jest przy pomocy impregnatu gruntującego. Kolejną warstwą jest warstwa impregnatu w kolorze wybranym przez klienta którym malowane są gotowe elementy. Wnętrza domków letniskowych i domków narzędziowych tj. ściany wewnętrzne malowane są jednokrotnie impregnatem gruntującym.


Warto zaznaczyć, że w przypadku zastosowania koloru białego na elementach drewnianych nie uzyskamy efektu śnieżnej bieli. Jako producent architektury ogrodowej nie zalecamy wyboru koloru białego wykorzystywanego jako zewnętrzna powłoka malarska drewnianych elementów konstrukcji. Kolor biały jest najmniej trwały, a na jego powierzchni może występować efekt szarzenia.

Podobne artykuły:

Komentarze są wyłączone.