Co zawiera cena podana na stronie?

Podane kwoty zawierają ceny altan ogrodowych i domków narzędziowych bez podłóg, oraz domków letniskowych wraz z podłogą. W cenę nie są wliczone koszty montażu i transportu.

Jaki jest termin realizacji zamówienia?

Termin realizacji zamówienia jest zależny od rodzaju konstrukcji oraz okresu składania zamówienia. W sezonie czas oczekiwania wynosi około 6-10 tygodni, natomiast poza sezonem zmniejsza się do 2 tygodni. Nie posiadamy na stanie gotowych elementów, gdyż wszystko robione jest na konkretne, indywidualne zamówienie.

Jak wygląda rozliczenie?

Producent pobiera zadatek, na który wystawia FV. Wysokość zadatku zależy od rodzaju i rozmiaru konstrukcji. W przypadku altan ogrodowych i domków narzędziowych
wynosi 500-1000 zł, a jeśli chodzi o domki letniskowe jest to 15-25% kwoty całkowitej zamówienia. Reszta kwoty jest wypłacana ekipie montażowej na koniec montażu w przypadku płatności gotówkowej. W przypadku płatności przelewem kwota musi wpłynąć najpóźniej do godz. 12 dnia montażowego lub do odjazdu ekipy montażowej. Podane ceny są wartościami brutto.

Czy istnieje możliwość zakupu na raty?

Na chwilę obecną nie posiadamy takiej możliwości, ale planujemy wdrożyć ją w niedalekiej przyszłości.

Co należy zrobić przed rozpoczęciem montażu?

Wszystkie informacje opisane są podczas zamawiania.

W jaki sposób należy przygotować podłoże pod konstrukcje?

Posiadamy poradnik opisujący poszczególne etapy.

Z jakiego rodzaju drewna wykonane są konstrukcje?

W opisie każdej konstrukcji jest podana informacja o przekroju i rodzaju drewna.

Domek letniskowy – czy i kiedy obowiązkowe jest pozwolenie na budowę?

W myśl obowiązujących przepisów prawa budowlanego (art. 29 ust. 1 pkt 2a Prawa budowlanego), pozwolenie na budowę domku letniskowego nie jest konieczne po spełnieniu trzech przesłanek:
a) nasz planowany domek letniskowy, czyli budynek rekreacji indywidualnej, musi być budynkiem wolnostojącym oraz parterowym;
b) powierzchnia jego zabudowy nie może przekraczać 35 m2;
c) liczba takich obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 działki;
KLIENTOM, KTÓRZY ZAMÓWILI U NAS DOMEK LETNISKOWY, WYSYŁAMY PORADNIK OPISUJĄCY DOKONANIE ZGŁOSZENIA OWEGO OBIEKTU.

Jakie są koszty transportu?

Kosz liczony jest indywidualnie, w zależności od rodzaju i rozmiaru konstrukcji. W celu zrobienia wyceny wymagamy podania kodu pocztowego docelowego miejsca realizacji.

Czy możliwy jest odbiór osobisty?

Oczywiście istnieje taka możliwość. Każda konstrukcja podzielona jest na elementy gotowe do załadunku. Potrzebne są co najmniej 2 osoby oraz odpowiedni pojazd. Informacji na temat gabarytów konstrukcji i doboru pojazdu udzielamy drogą mailową.

Ile trwa montaż?

Czas trwania montażu uzależniony jest od konstrukcji. Altany ogrodowe oraz domki narzędziowe to czas ok. 2-3 godzin. Domki letniskowe o powierzchni zabudowy ok. 20 m2 bez ocieplenia to 11h, natomiast z ociepleniem to już 2-3 dni.

Czy potrzebne jest źródło energii elektrycznej?

Tak. W odległości do 50m niezbędny jest dostęp do prądu o napięciu 220V. W przypadku braku takiego dostępu, producent dysponuje agregatem prądotwórczym.

Czy impregnacja jest w cenie?

Tak. Podstawowa impregnacja to dwukrotne malowanie elementów, które odbywa się na etapie produkcji, nigdy u klienta. Prosimy o odpowiedni dobór kolorów.

Czy należy kotwić konstrukcje i czy ta czynność jest w cenie?

Kotwienie konstrukcji nie jest w cenie oraz nie jest wymagane. Zmontowane konstrukcje mają dużą wagę, co przekłada się na stabilność i trwałość. Jednak, na życzenie klienta producent może zakotwić konstrukcję do odpowiednio przygotowanego wcześniej podłoża. Sposób przygotowania podłoża znajduje się w poradniku.

Jak złożyć zamówienie?

Wszystkie zamówienia przyjmujemy drogą elektroniczną. Pierwszym etapem wycena interesującej klienta konstrukcji. Po zrobieniu kosztorysu oraz akceptacji warunków umowy, klient otrzymuje formularz zamówienia w którym zamieszcza wszystkie ustalenia. Kolejnym krokiem jest wpłata zadatku przez klienta (punkt 3). Ostatni etap to umówienie terminu i realizacja.

Czy jest możliwość obejrzenia gotowych konstrukcji pod adresem firmy?

Producent nie posiada wystawy. Jednak projekty są realizowane na terenie całej Polski i istnieje możliwość obejrzenia konstrukcji u drugiego klienta. Pod adresem firmy znajduje się tylko zakład produkcyjny.

Czym dostarczamy konstrukcje drewniane?

Konstrukcje przewozimy samochodem dostawczym Renault Master. W zależności od rodzaju i wielkości konstrukcji transport składa się z 1-3 samochodów. W gestii klienta leży oszacowanie możliwości i warunków dojazdu owym samochodem na miejsce montażu.