Domki letniskowe z naszej oferty występują w wersji podstawowej. Są to domki letniskowe bez ocieplenia podłogi, ścian i dachu czyli SSZ. Więcej informacji na ich temat można znaleźć na naszym blogu w zakładce „Domki letniskowe”.

Poniższy tekst przedstawia krótki opis przegród konstrukcji (t.j. podłoga, ściany, dach) domku rekreacyjnego, które z powodzeniem można docieplić i tym samym przyczynić się do przekształcenia domku rekreacyjnego na domek wielosezonowy. Wykonanie izolacji termicznej tych elementów przyczyni się do wydłużenia żywotności domku oraz zapewni komfort w użytkowaniu przez cały rok.

⦁ Ocieplenie podłogi w domku letniskowym
Niezależnie od tego, jakie będzie przeznaczenie domku drewnianego, warto wykonać ocieplenie podłogi. Najważniejszą kwestią jest fakt, aby zdecydować się na ten krok w pierwszej kolejności. Po zakończeniu budowy wykonanie ocieplenia jest praktycznie niemożliwe. Warto nadmienić, że niska temperatura przenikająca od gruntu lub fundamentu do wnętrza domku może stać się uciążliwa podczas użytkowania.

⦁ Ocieplenie ścian w domku letniskowym
Ocieplenie domu drewnianego nie jest zadaniem skomplikowanym, ale wymaga umiejętności i wiedzy.
Nie stosujemy i tym samym odradzamy ocieplenie za pomocą styropianu. Jest to materiał
o bardzo niskiej paroprzepuszczalności, co znacząco podnosi ryzyko skraplania się pary wodnej w przegrodzie, co stanowi szczególne zagrożenie dla ścian wykonanych z konstrukcji drewnianej.
Materiał który preferujemy jest wełna mineralna. Posiada wysoką odporność na temperatury, jest materiałem niepalnym. Jest surowcem odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Ocieplenie domu dostarcza dodatkowych właściwości jak np. izolacyjność akustyczna. Właściwości paroprzepuszczalne przyczyniają się do zapewnienia odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniach.

⦁ Ocieplenie dachu w domku letniskowym
Domki letniskowe, które użytkuje się jedynie w sezonie letnim nie wymagają tak starannego ocieplenia przegród zewnętrznych (w tym dachu), jak budynki całoroczne. Jednak o ile zimno nie przeszkadza działkowiczom, bo wówczas z domków nie korzystają – o tyle upał i nadmiernie nagrzane pomieszczenia w lecie bywają uciążliwe. Warto więc przeanalizować kwestię związaną z wykonaniem termoizolacji dachu.

Sprawdź również:

Komentarze są wyłączone.