Altana ogrodowa jest w stanie dodać mnóstwa uroku każdej zielonej przestrzeni – od okazałego ogrodu po nawet i niewielką działkę. Pod jednym warunkiem – musi być odpowiednio zamontowana i dobrze pasować do wystroju całego ogrodu. Niemalże każdy producent altan oferuje montaż – czasem w cenie zakupu altany, czasem zaś za dodatkową opłatą. Czy warto skorzystać z tego rodzaju usług?

ALTANA OGRODOWA – MONTAŻ PRZEZ FIRMĘ CZY NA WŁASNĄ RĘKĘ?

Nowoczesne altany ogrodowe niekiedy przypominają małe dzieła sztuki. Tego rodzaju budowle najczęściej są wykonane z drewna, które świetnie wygląda w otoczeniu zieleni. Podczas ich tworzenia producenci stosują coraz to ciekawsze i bardziej zaawansowane rozwiązania z zakresu architektury ogrodowej, które są w stanie sprawić, że sąsiedzi czy przyjaciele będą spoglądać na Twój ogród z podziwem, a Twój wypoczynek będzie satysfakcjonująco udany.

Aby jednak tak się stało, musisz wiedzieć, że altany ogrodowe drewniane trzeba przede wszystkim dobrze zamontować. Mogłoby się wydawać, że nie ma w tym nic trudnego… a jednak najczęściej jest to całkowicie błędne przekonanie. W końcu altany drewniane są dość masywne i powinny zostać odpowiednio osadzone. Nie chciałbyś chyba, aby dopiero co zakupiona drewniana altana przewróciła się już po chwili pod wpływem wiatru czy innych negatywnych zjawisk pogodowych. Pamiętaj więc o tym, że nawet altana wykonana z największą dbałością o szczegóły, potrzebuje odpowiedniego montażu. Na jaki się zdecydować?

ALTANKA OGRODOWA DREWNIANA – JAKI MONTAŻ?

O ile meble ogrodowe możesz postawić czy nawet odpowiednio osadzić na własną rękę, o tyle drewniane altany ogrodowe powinni zamontować specjaliści. Podobnie zresztą jak domki letniskowe czy całoroczne.

Na szczęście, większość producentów domków oferuje tego rodzaju usługi – czasem nawet w cenie samego zakupu. Zdecydowanie dobrze jest się na nie zdecydować. Dzięki temu mamy pewność, że nasza altana zostanie postawiona przez specjalistów i będzie w pełni bezpieczna dla nas i zabezpieczona przed burzami, ulewami czy wichurami.

Osoby, które zajmują się profesjonalnym montażem altan, najczęściej mają duże doświadczenie w tej kwestii. Nie mówiąc już o tym, że jakiekolwiek usterki w tym zakresie powinna obejmować gwarancja, tak wiec nie musisz się nimi przejmować.

Jeśli zamierzasz mimo wszystko samodzielnie zamontować altanę, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsze skonsultowanie się w tej kwestii ze specjalistą, który doradzi Ci, w jaki sposób najlepiej się za to zabrać. Przyjemnego wypoczynku!

Przeczytaj również:

Komentarze są wyłączone.