Producenci domków drewnianych oferują coraz ciekawsze modele, które z powodzeniem mogą nam służyć zarówno jako domek ogrodowy z przeznaczeniem jedynie na letnie wakacje, ale również jako modele całoroczne. Wszystko to dzięki budowie w określonej technologii. Domki drewniane letniskowe mogą się między sobą znacznie różnić… Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

DOMEK DREWNIANY – IDEALNY DOMEK LETNISKOWY NA DZIAŁKĘ

Jakie cechy powinien posiadać idealny dom letniskowy? O ile domki narzędziowe na działkę można wybrać bez mniejszych problemów – w końcu mają służyć głównie do przechowywania niezbędnych sprzętów oraz wyposażenia, które używamy w ogrodzie jedynie okazyjnie, o tyle wybór domku z drewna, w którym będziemy przez jakiś czas mieszkać jest nieco trudniejszy. Dlaczego?

Przede wszystkim powinieneś zastanowić się, ile osób będzie korzystało z domku jednocześnie. Od tego bowiem powinna zależeć jego wielkość, układ pomieszczeń oraz ilość miejsc do spania. Zgodnie z przepisami, gotowe domki drewniane na działkę, których metraż nie przekracza 35 m2, nie wymagają wydania pozwolenia na budowę. To duże ułatwienie, które pomoże zaoszczędzić Ci mnóstwa formalności!

Kolejną rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając ten najlepszy model z domów drewnianych jest jego możliwe wyposażenie. W większości wariantów może znaleźć się niezbędna łazienka oraz aneks kuchenny. Wszystko to wpływa na znaczne zwiększenie komfortu użytkowników.

Dodatkową kwestią jest jeszcze design domku letniskowego. Te drewniane są stosunkowo niedrogie i doskonale wyglądają na niemalże każdej działce. Drewno jest naturalnym materiałem, który doskonale wpasowuje się w „zielone” otoczenie. Do większości modeli z powodzeniem dopasujesz także meble ogrodowe – na przykład do tych z drewna sosnowego, które doskonale komponują się z większością zestawów przeznaczonych do wypoczynku na świeżym powietrzu.

DREWNIANE DOMY LETNISKOWE CZY DOMEK CAŁOROCZNY?

Jeżeli zamierzasz zainwestować w domek letniskowy, zastanów się, czy zamierzasz używać go tylko w ciepłym okresie, czy także jesienią albo zimą. Od tego będzie bowiem zależeć to, w jakiej technologii wybrany wariant powinien zostać wykonany. Powinieneś wiedzieć, że w tego rodzaju niepozornych budowlach, z powodzeniem można mieszkać przez okrągły rok. To doskonałe rozwiązanie, jeśli jeździsz na działkę w celach wypoczynkowych, a swój dom czy mieszkanie posiadasz w zupełnie innej części Polski.

Komentarze są wyłączone.