CO TO JEST ANTRESOLA?

Antresola to dodatkowe pomieszczenie, wydzielone z przestrzeni parteru, połączona schodami z pomieszczeniem znajdującym się poniżej. Antresola nie stanowi odrębnej kondygnacji budynku.

FUNKCJONALNOŚĆ

Łatwe i bezpieczne wejście na antresole umożliwiają schody drabiniaste. Spełniają wszelkie wymagania techniczne oraz wymogi bezpieczeństwa, a także zapewniają pełną wygodę użytkowania nie zajmując dodatkowej przestrzeni pod antresolą. Lekka konstrukcja umożliwia prosty montaż jak i demontaż. Konstrukcja drewniana daje możliwość pomalowania schodów na dowolny kolor, co pozwala na dopasowanie ich do reszty wystroju.

PRZEZNACZENIE

Sposobów zagospodarowania może być wiele. Antresola w domku letniskowym może stanowić część sypialnianą, rekreacyjną jak również gospodarczą. Antresola oprócz funkcji użytkowej cechuje się funkcją estetyczną. Jest to nowatorskie rozwiązanie zagospodarowania wolnej przestrzeni.

KONSTRUKCJA

Antresole cechuje stosunkowa niska wysokość która waha się od 1.5 m do 2.2 m w najwyższym punkcie czego efektem może być ograniczona swoboda ruchów. Aby antresola nie była miejscem zaciemnionym w ścianach szczytowych montowane są okna natomiast barierka nie stanowi pełnej ściany lecz jest częścią ażurową z prześwitami aby zapewnić jak najwięcej dostępu światła.

Komentarze są wyłączone.